Marek Materek

Marek Materek

Starachowiczanin. Społecznik, lider, pomysłodawca, inicjator i organizator.

Marek Materek

Od wielu lat kreujący i angażujący się w pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu. Jest urodzonym wizjonerem z pasją do społecznego działania. Potrafi skupiać ludzi z różnych środowisk wokół podejmowanych przez siebie działań. We wszystko co robi wkłada serce.

Absolwent I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Ukończył studia wyższe z zakresu stosunków międzynarodowych, studia politologiczne o specjalności administracyjno-samorządowej i podyplomowe studia zarządzanie nieruchomościami.

Pomysłodawca i prezes Stowarzyszenia Projekt: Starachowice. Współzałożyciel Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach.

Od 2009 roku pracuje dla Posłanki do Parlamentu Europejskiego Róży Thun, jako dyrektor biur w regionie Świętokrzyskim. W ramach pracy współpracuje z samorządowcami, parlamentarzystami i przedstawicielami wielu instytucji i służb.

Równolegle pracując w rodzinnej firmie zajmuje się wdrażaniem procesu termomodernizacji budynków. Tym samym pomógł mieszkańcom kilkuset budynków wielorodzinnych w regionie Świętokrzyskim i ościennych województwach: zmniejszyć koszty ogrzewania, poprawić estetykę budynków i uzyskać dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Inicjator wprowadzenia w Starachowicach: Budżetu Obywatelskiego i Karty Dużej Rodziny,  powołania: Rady Seniorów i Centrum Organizacji Pozarządowych.

W Starachowicach gościli na Jego zaproszenie m.in.: Janina Ochojska – prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, ks. Kazimierz Sowa – dyrektor Religia.tv, Hanna Zdanowska – prezydent Łodzi.

 

Kandyduje na prezydenta Starachowic jako kandydat niezależny z Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka.

img_1520 img_7929 IMG_8864 IMG_9543 IMG_9902 m-8 Otwarcie-biura SONY DSC Roza Thun; Marek Materek; Robert Jaworski; Zdzislaw Wrzalka  (1) zdjęcie-1 zdjęcie-41 1-2 SONY DSC SONY DSC SONY DSC